Mnoho ľudí chce spaľovať tuky a schudnúť rýchlo, ale zároveň bezpečne a efektívne. Z tohto dôvodu sú esenciálne oleje na chudnutie jednou z vašich najlepších možností.

Samotným používaním esenciálnych olejov neschudnete 20, 30 alebo 50 kilogramov. Môžu však pomôcť telu zbaviť sa niekoľkých kíl navyše a podporiť ho v zdravom spôsobe chudnutia.

1. Grapefruitový olej

Grapefruitový olej je účinný pri aktivácii enzýmov, ktoré pomáhajú telu rozkladať telesný tuk. Esenciálny olej z grapefruitu pochádza z grapefruitovej kôry, ktorá pomáha podporovať metabolizmus a čistenie lymfatických žliaz.

Keď sa grapefruitový olej aplikuje na pokožku v malom množstve, je vynikajúcim diuretickým a lymfatickým stimulantom. To je jeden z dôvodov, prečo je obsiahnutý v mnohých krémoch proti celulitíde. Pri vnútornom užití môže pomôcť pri spaľovaní tukov a chudnutí, pretože aktivuje enzýmy vo vašich slinách.

Grapefruitový olej znižuje chuť do jedla a hlad, čo z neho robí skvelý nástroj na rýchle chudnutie zdravým spôsobom. Pridajte niekoľko kvapiek do vody, alebo pre rýchle zahnanie chuti na jedlo ho vmasírujte do hrude a zápästí.

grapefruitový olej - chudnutie

Kúpiť grapefruitový olej Hanus

2. Škoricový olej

Druhým najlepším éterickým olejom na podporu chudnutia je škoricový olej. Škorica pomáha regulovať hladinu glukózy v krvi a glukózový tolerančný faktor (GTF). Z tohto dôvodu je škoricový olej tiež fantastický pre ľudí s cukrovkou.

 Pomáha vyrovnať hladinu cukru v krvi a pomáha znižovať chuť na sladké. Nestabilná hladina cukru v krvi môže viesť k prejedaniu a následnému nárastu hmotnosti. Pridanie škoricového oleja do ovocia, čaju, pečiva alebo smoothies pomáha spomaliť rýchlosť uvoľňovania glukózy do krvi.

škoricový olej - chudnutie

Kúpiť škoricový olej Hanus

3. Zázvorový olej

Tretím esenciálnym olejom, ktorý podporuje chudnutie je zázvorový olej. Zázvor znižuje chuť na cukor a pomáha zmierňovať zápaly v tele. Ak chcete schudnúť potrebujete znížiť zápal a podporiť trávenie a vstrebávanie živín.

Zlúčeniny nachádzajúce sa v zázvore sa nazývajú gingeroly. Bolo vedecky dokázané, že gingeroly znižujú zápal spôsobujúci ochorenie vo vašich črevách a celkovo zlepšujú vstrebávanie vitamínov a minerálov, ktoré konzumujete. Ak absorbujete viac vitamínov a minerálov, potom pomáhate podporovať bunkovú obnovu a znižujete telesnú hmotnosť.

Štúdia z roku 2013 uverejnená v Indian Journal of Physiology and Pharmacology dospela k záveru, že zázvorový olej má antioxidačnú aktivitu a protizápalové vlastnosti. Po ošetrení zázvorovým olejom po dobu jedného mesiaca sa hladiny enzýmov v krvi myší zvýšili. Dávka tiež vychytávala voľné radikály a spôsobila významné zníženie akútneho zápalu.

zázvorový olej - chudnutie

Kúpiť zázvorový olej Salus

Ako používať esenciálne oleje na chudnutie

Grapefruit, škorica a zázvor sú pravdepodobne najúčinnejšie éterické oleje na chudnutie. Môžete pridať jednu kvapku esenciálneho oleja do pohára vody a vypiť ho, alebo ho rozptýliť do vzduchu. Pri lokálnom použití na pokožku použite nosný olej, napríklad kokosový olej, najmä ak používate škoricový olej.

Súvisiace články

10 esenciálnych olejov na celulitídu

10 esenciálnych olejov na celulitídu

Čo je to celulitída? Celulitída je slovo, ktorým sa označuje zakrpatené alebo hrudkovité tkanivo, ktoré sa môže nachádzať na stehnách, bokoch, zadku alebo bruchu. Dospievajúce a dospelé ženy sú najčastejšie skupiny, ktoré bojujú s týmto kožným problémom, často...

5 esenciálnych olejov účinných na alergie

5 esenciálnych olejov účinných na alergie

Ako esenciálne oleje bojujú proti alergiám? Alergická reakcia začína v imunitnom systéme. Alergén je látka, ktorá napáda imunitný systém, takže si myslí, že alergén je votrelcom. Imunitný systém potom nadmerne reaguje na alergén, ktorý je v skutočnosti neškodnou...

Najuznávanejšie esenciálne oleje a ich historické použitie

Najuznávanejšie esenciálne oleje a ich historické použitie

Esenciálne oleje sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života ľudí už tisíce rokov. Éterické oleje sa v Biblii označujú aj ako arómy, parfumy a sladké vône. V Biblii je celkovo viac ako 600 odkazov na esenciálne oleje alebo aromatické rastliny, z ktorých boli...

8 esenciálnych olejov na bolesť hrdla

8 esenciálnych olejov na bolesť hrdla

Vedeli ste, že éterické oleje môžu skutočne pomôcť k rýchlejšiemu vyliečeniu bolesti hrdla alebo dokonca k tomu, aby ste sa jej úplne vyhli? Bolesť hrdla sa môže vyskytnúť kedykoľvek počas roka, a to z rôznych dôvodov. Bolesť v krku je dráždenie, škriabanie alebo...

3 Esenciálne oleje na prirodzenú rovnováhu hormónov

3 Esenciálne oleje na prirodzenú rovnováhu hormónov

V tomto článku sa dozviete, ktoré esenciálne oleje pomáhajú vyrovnať hladinu progesterónu a estrogénu, zlepšujú hormóny štítnej žľazy a pomáhajú mužom prirodzene zvyšovať nízku hladinu testosterónu. 1. Šalviový olej Štúdia z roku 2014 zverejnená v časopise Journal of...

7 esenciálnych olejov účinných proti kašľu

7 esenciálnych olejov účinných proti kašľu

Aj keď množstvo ľudí trpí kašľom každý rok, mnohí si neuvedomujú, aké prírodné prostriedky sú skutočne účinné. Existuje niekoľko esenciálnych olejov na kašeľ, ktoré majú vykašliavacie, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Tieto oleje slúžia ako bezpečný a účinný...