Čo je to celulitída? Celulitída je slovo, ktorým sa označuje zakrpatené alebo hrudkovité tkanivo, ktoré sa môže nachádzať na stehnách, bokoch, zadku alebo bruchu. Dospievajúce a dospelé ženy sú najčastejšie skupiny, ktoré bojujú s týmto kožným problémom, často prirovnávaným k pomarančovej kôre alebo tvarohu.

Mnoho ľudí sa cíti trápne, a preto sa ju snažia zakryť. Celulitída je veľmi častá, najmä u žien, a často sa považuje skôr za kozmetický problém než za zdravotný problém. Medzi niektoré známe príčiny celulitídy patrí:

  • Zlá strava
  • Pomalý metabolizmus
  • Dehydratácia
  • Nedostatok fyzickej aktivity
  • Hormonálne zmeny
  • Celkový telesný tuk
  • Hrúbka a farba pokožky

Ak vás zaujíma, ako sa celulitídy zbaviť pomocou esenciálnych olejov, ste na správnom mieste! Existuje množstvo éterických olejov užitočných pre zdravie pokožky, ale sú niektoré, ktoré fungujú obzvlášť dobre pri nežiadúcej celulitíde.

Pamätajte, že výsledky nemusia byť trvalé, ale spolu so zdravou stravou a pravidelným cvičením, môžu esenciálne oleje vo veľmi blízkej budúcnosti spôsobiť, že vaša pokožka bude mať menej priehlbiniek.

10 esenciálnych olejov na celulitídu

Aký je najlepší esenciálny olej na celulitídu? Existuje skutočne niekoľko skvelých možností, ktoré je potrebné zvážiť. Tieto oleje môžete použiť samostatne alebo vo vzájomnej kombinácii.

1. Grapefruitový olej

Grapefruitový olej, ktorý pochádza z kôry grapefruitu bohatej na živiny, sa už po stáročia používa na potlačenie prírastku hmotnosti a chute na cukor. Pokiaľ ide o prírodné lieky na celulitídu, grapefruitový olej patrí medzi tie najznámejšie.

Výskumná štúdia publikovaná v roku 2010 skutočne demonštruje, ako môže grapefruitový olej znížiť tvorbu tuku alebo tukového tkaniva. Vďaka povznášajúcej citrusovej vôni je grapefruitový olej tiež skvelým prírodným prostriedkom na zlepšenie nálady.

grapefruitový olej - chudnutie

Kúpiť grapefruitový olej Hanus

2. Citrónový olej

Citrónový olej sa bežne používa na detoxikáciu a čistenie pleti. Okrem toho, že sa používa ako prírodný liek na celulitídu, používa sa aj v dermatológii na pľuzgiere, vredy, rezné rany, odreniny, bodnutia hmyzom, vredy v ústach, začervenanú a mastnú pokožku.

Kúpiť citrónový olej Hanus

3. Cédrový olej

Existuje niekoľko rôznych druhov cédrových drevín, ktoré môžu byť zdrojom cédrového oleja, ktorý sa extrahuje z kúskov dreva cédrového stromu. Je známe, že účinné látky, ktoré cédrový olej obsahuje majú diurektické, protizápalové a sťahujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zlepšiť vzhľad celulitídy na tele.

cédrový olej hanus

Kúpiť cédrový olej Hanus

4. Olej citrónová tráva (lemongrass)

Tento esenciálny olej s citrusovou arómou lieči nedokonalosti pleti, znižuje stres a uvoľňuje svaly. Okrem toho svojimi vlastnosťami zvyšujúcimi cirkuláciu môže lemongrasový olej tiež pomôcť zlepšiť vzhľad celulitídy.

Rovnako ako všetky spomínané esenciálne oleje na celulitídu, môžete zmiešať olej z citrónovej trávy s nosným olejom a aplikovať ho lokálne. Môžete ho tiež užívať vnútorne, pridaním jednej alebo dvoch kvapiek do svojich obľúbených nápojov.

olej lemongrass hanus

Kúpiť olej lemongrass Hanus

5. Gerániový olej

Gerániový olej má osviežujúcu kvetovú arómu a veľa pôsobivých zdravotných výhod. Tento olej obsahuje mnoho účinných zložiek, vrátane a-pinénu, myrcénu, limonénu, mentónu, linaloolu, geranylacetátu, citronellalu, geraniolu a geranyl butyrátu. Gerániový olej je prírodné diuretikum, ktoré zabraňuje zadržiavaniu vody v tele, čo celulitídu zhoršuje.

gerániový olej Hanus

Kúpiť gerániový olej Hanus

6. Rozmarínový olej

Esenciálny olej z rozmarínu je dobre známy pre svoju schopnosť napomáhať rastu vlasov. Ak máte radi drevité vône, potom je rozmarín pre vás skvelou voľbou, pretože existuje veľa ďalších užitočných použití rozmarínového oleja.

Rozmarínový olej nespaľuje tuky ako také, ale znižuje akumuláciu tukov v bunkách a podporuje mikrocirkuláciu. Vedci celkovo dospeli k záveru, že rozmarín spolu s dvoma ďalšími rastlinnými látkami (Annona squamosa a Zanthoxylum clava-herculis) v správnom pomere môže mať vplyv na celulitídu.

rozmarínová silica hanus

Kúpiť rozmarínový olej Hanus

7. Levanduľový olej

Mimoriadne populárny už len kvôli svojej upokojujúcej vôni. Okrem toho má dlhý zoznam použití vrátane prírodnej liečby popálenín, stresu, bolesti hlavy, bolesti svalov a podpory imunitného systému. Levanduľový olej tiež podporuje rast nových kožných buniek, čím pomáha predchádzať vzniku celulitídy.

levanduľový olej Hanus

Kúpiť levanduľový olej Hanus

8. Mandarínkový olej

Mandarínkový olej sa používa zvonka aj zvnútra ako prírodná liečba celulitídy. Vďaka svojej sladkej citrusovej aróme má tiež účinky na zlepšenie nálady a môže pomôcť aj pri nespavosti.

mandarínkový olej Hanus

Kúpiť mandarínkový olej Hanus

9. Cyprusový olej

Cyprusový olej má schopnosť stimulovať cirkuláciu zvýšením prietoku krvi, čo z neho robí skvelú voľbu pre celulitídu, ako aj pre kŕčové žily. Taktiež sa používa ako liečivo pre svoje antiseptické, spazmolytické, antibakteriálne, stimulačné a protireumatické vlastnosti.

cyprusový olej Hanus

Kúpiť cyprusový olej Hanus

10. Feniklový olej

Ak hormonálna nerovnováha prispieva k jamkovitému vzhľadu vašej pokožky, feniklový olej vám môže pomôcť prirodzene vyvážiť vaše hormóny. Je známe, že je obzvlášť prospešný na podporu hormonálnej rovnováhy u žien počas menopauzy. Feniklový olej má korenistú sladkú vôňu a je možné ho použiť s ďalšími esenciálnymi olejmi z tohto zoznamu.

feniklový olej Hanus

Kúpiť feniklový olej Hanus

Ako používať esenciálne oleje na celulitídu

Topická aplikácia

Hlavný spôsob použitia esenciálnych olejov na celulitídu je lokálne na pokožku. Pripravte si domácu grapefruitovú masť proti celulitíde za dve minúty a nanášajte ju každý deň.

Môže kokosový olej zmierniť celulitídu? Kokosový olej je určite skvelou voľbou nosného oleja na použitie s éterickými olejmi na celulitídu. Jedno určite vieme, že kokosový olej je vynikajúcim prírodným hydratačným prostriedkom, ktorý napomáha k tomu, aby pokožka bola pružnejšia. Ak hľadáte ďalšie možnosti nosného oleja, môžete tiež použiť hroznový olej a mandľový olej.

Perorálna aplikácia

Je veľmi dôležité ubezpečiť sa, že oleje, ktoré užívate vnútorne, sú stopercentne čisté éterické oleje. Mnoho olejov na trhu je dnes zriedených alebo zmiešaných so syntetickými látkami, ktoré nie sú bezpečné pri požití.

Všeobecne používajte iba veľmi malé množstvo esenciálneho oleja, asi jednu až dve kvapky naraz a maximálne dvakrát až trikrát denne. Pred prehltnutím by ste mali éterický olej zriediť v tekutine.

Možné vedľajšie účinky

Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred použitím esenciálnych olejov na celulitídu sa poraďte so svojím lekárom. Ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti alebo v súčasnosti užívate lieky, poraďte sa so svojím lekárom. Mnoho liekov, a to na lekársky predpis aj voľnopredajných, môže interagovať s éterickými olejmi.

Citrusové oleje, ako je citrón, mandarínka a grapefruit, môžu pri lokálnom nanesení spôsobiť fotocitlivosť, takže je dôležité vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu najmenej 12 hodín po použití týchto olejov na pokožku.

Súvisiace články

5 esenciálnych olejov účinných na alergie

5 esenciálnych olejov účinných na alergie

Ako esenciálne oleje bojujú proti alergiám? Alergická reakcia začína v imunitnom systéme. Alergén je látka, ktorá napáda imunitný systém, takže si myslí, že alergén je votrelcom. Imunitný systém potom nadmerne reaguje na alergén, ktorý je v skutočnosti neškodnou...

Najuznávanejšie esenciálne oleje a ich historické použitie

Najuznávanejšie esenciálne oleje a ich historické použitie

Esenciálne oleje sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života ľudí už tisíce rokov. Éterické oleje sa v Biblii označujú aj ako arómy, parfumy a sladké vône. V Biblii je celkovo viac ako 600 odkazov na esenciálne oleje alebo aromatické rastliny, z ktorých boli...

8 esenciálnych olejov na bolesť hrdla

8 esenciálnych olejov na bolesť hrdla

Vedeli ste, že éterické oleje môžu skutočne pomôcť k rýchlejšiemu vyliečeniu bolesti hrdla alebo dokonca k tomu, aby ste sa jej úplne vyhli? Bolesť hrdla sa môže vyskytnúť kedykoľvek počas roka, a to z rôznych dôvodov. Bolesť v krku je dráždenie, škriabanie alebo...

3 Esenciálne oleje na prirodzenú rovnováhu hormónov

3 Esenciálne oleje na prirodzenú rovnováhu hormónov

V tomto článku sa dozviete, ktoré esenciálne oleje pomáhajú vyrovnať hladinu progesterónu a estrogénu, zlepšujú hormóny štítnej žľazy a pomáhajú mužom prirodzene zvyšovať nízku hladinu testosterónu. 1. Šalviový olej Štúdia z roku 2014 zverejnená v časopise Journal of...

3 Esenciálne oleje na podporu chudnutia

3 Esenciálne oleje na podporu chudnutia

Mnoho ľudí chce spaľovať tuky a schudnúť rýchlo, ale zároveň bezpečne a efektívne. Z tohto dôvodu sú esenciálne oleje na chudnutie jednou z vašich najlepších možností. Samotným používaním esenciálnych olejov neschudnete 20, 30 alebo 50 kilogramov. Môžu však pomôcť...

7 esenciálnych olejov účinných proti kašľu

7 esenciálnych olejov účinných proti kašľu

Aj keď množstvo ľudí trpí kašľom každý rok, mnohí si neuvedomujú, aké prírodné prostriedky sú skutočne účinné. Existuje niekoľko esenciálnych olejov na kašeľ, ktoré majú vykašliavacie, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Tieto oleje slúžia ako bezpečný a účinný...